Genel Müdürlük

  • Ataköy Marina İçi – Ataköy Sahil Yolu , Marina Yönetim Binası yanı 34158 Bakırköy/İstanbul

Sosyal Ağlarda FLYCAM

Kontur ve Topografik Haritalama

Topografik haritalar, Dünya yüzeyinde görünen özelliklerin detaylı, doğru grafik gösterimlerini sağlar. Topografik haritalar, genellikle kontur çizgilerini kullanarak kabartmanın niceliksel gösterimi ve büyük ölçekli ayrıntılarıyla karakterize edilen bir harita türüdür. Bu haritalar, zemini rahatlatma (arazi şekilleri ve arazi), drenaj (göl ve nehirler), orman örtüsü, idari alanlar, nüfuslu alanlar, ulaşım güzergahları ve tesisleri (yollar ve demiryolları dahil) ve diğer insan yapımı özellikleri ayrıntılı olarak tasvir etmektedir. Topografik haritalar ayrıca genellikle bir coğrafi bölme çizgisi ve bir koordinat çubuğu gösteriyor, bu nedenle eşlenen özelliklerin göreli ve mutlak konumları belirlenebilir.

Flycam Teknik, müşterilere yüksek kaliteli topografik harita ve kontur hattı oluşturma hizmetleri sunabilmekten gurur duyuyor. Haritalarımız yüksek örtüşen stereo görüntüler ve dijital yükseltme modelleri kullanılarak oluşturulur ve Dünya yüzeyinde görünen özelliklerin detaylı, doğru grafik gösterimlerini sağlar. Bu özellikler şunlanlardır:

Kültürel: yollar, binalar, kent gelişimi, demiryolları, havaalanları, yer adları ve coğrafi özellikler, idari sınırlar, devlet ve uluslararası sınırlar, rezervler

Hidrografi: göller, nehirler, akarsular, bataklıklar, kıyı şeritleri

Yardım: dağlar, vadiler, konturlar ve uçurumlar, çukurluk bitki örtüsü: ağaçlıklı ve temizlenmiş alanlar, bağlar ve meyve bahçeleri.