Genel Müdürlük

  • Ataköy Marina İçi – Ataköy Sahil Yolu , Marina Yönetim Binası yanı 34158 Bakırköy/İstanbul

Sosyal Ağlarda FLYCAM

Enerji Hatları

ENERJİ NAKİL HATLARI İNCELEMESİ

Elektrik enerjisinin üretim merkezlerinden tüketim merkezlerine kadar en az kayıpla ve dolayısıyla en yüksek verimle iletilmesi ve dağıtılması gerekir. Enerjinin iletimi, yüksek gerilimin yalıtım problemlerinden dolayı havai hatlarla yapılır. Hava hatlarında alüminyum ve bakır iletkenler kullanımı yaygındır, ancak bakır iletken yerini zamanla mukavemeti ve esnekliği daha iyi olan alüminyum iletkenlere bırakmıştır.

Fakat korozyon ve çevresel sebepler ile zamanla yıpranan hatların periyodik olarak incelenmesi gerekmektedir. Konvansiyonel yöntemler ile gerçek helikopterler ile yapılan bu inelemeler hem zaman hem de parasal açıdan ciddi kayıptır.

FLYCAM teknik enerji hatları incelemesinde insansız hava araçları ile sizlere çözüm ortağı oluyor.

İnsansız hava aracı sistemleri (IHA) ile gerçekleşen denetimler sizlere geleneksel yöntemlere göre hem daha güvenli, hem daha ucuz ve hem de daha kolay bir şekilde uygulanabilir bir alternatif sunmaktadır.

IHA larımız yüksek çözünürlüklü kameralar yanı sıra multispectral termal görüntüleri de sizinle paylaşmakta aynı zamanda canlı görüntüleri sizinle paylaşmak için vericiler ile donatılmış kameralar taşırlar.

Operasyon sırasında bir ekibi noktaya konuşlandırmak çok kolaydır. Ayrıca insansız hava aracımız yüksek gerilim taşıyan enerji nakil hatlarının sadece birkaç metre ilerisinde rahatlıkla uçabilmektedir.

İHA lar ile yapılan denetimlerde güvenli ve kaliteli bir çizgi yakalayabildiniz gibi aynı zamanda enerji nakil hatlarındaki rutin denetim frekans sayılarını çoğalta bilmekte ve çok daha düşük maliyetler yakalaya bilmektesiniz.