Genel Müdürlük

  • Ataköy Marina İçi – Ataköy Sahil Yolu , Marina Yönetim Binası yanı 34158 Bakırköy/İstanbul

Sosyal Ağlarda FLYCAM

FLYCAM TEKNİK

Sektörde 13 yıllık deneyimiyle Flycam yeni markası olan Flycam Teknik olarak 01.05.2017 tarihinde hizmetlerine başlamıştır. Türkiye’nin İnsansız Hava Araçları konusunda en’lerini başaran Flycam, İnsansız Hava Aracı teknolojileri konusunda tecrübeli ekibi ile maksimum hizmet sunmayı kendisine vizyon edinmiştir.

Yıllara Göre FLYCAM

2006

FLYCAM Kuruldu !

Flycam’in ar-ge çalışmalarına 2006 yılında başlandı. Uçuş ve kayıt sistemi ile ilgili olarak amatör çözümler sunan Amerikan firmalarından çalışır sistemler satın alındı. Fakat yapılan testler ve deneme çalışmaları, Türk sinema ve reklam sektörünü tatmin edecek nitelikte değildi. Amaca ulaşılmasında engel olan sistem tabuları, detayları ve parçaları tekrar yorumlandı. Bir çok endüstriyel seri üretim parça değiştirilmek zorundaydı.Türkiye Model helikopter şampiyonu Mehmet Öztekin özveri ve yorucu çalışmalar sonunda eksik ve yanlış listesini tamamladı. Daha sonra bu parçaların yenileri araştırıldı. Fakat parçaları bulmak imkansızdı. Tüm değişmesi gereken parçalar 3 boyutlu olarak tasarlandı ve son teknoloji CNC masalarında vücut buldu. Kamera sistemi yüksek mühendislik çalışmaları sonucunda karbon kompozit ve titanyum alaşım malzemelerden meydana getirilmiştir.
2016

FLYCAM Akademi Kuruldu

“Havadan ağır makinelerin uçması imkânsızdır.” demişti Lord Kelvin (Royal Society Başkanı – 1895). Charles H. Duell– (Amerikan Patent Dairesi Başkanı – 1899) ise “İcat edilecek her şey icat edildi.” diyerek dünyadaki yeniliklerin sonunun geldiğine inanıyordu. Ama hiçbir şey bitmemişti İnsansız Hava Araçları her gün geliştirilen hizmet ağı ile yeni bir çağ açmıştır.

İlklerin Okulu

Sektörde 13 yıllık deneyimiyle Flycam Akademi 01.08.2016 tarihinde eğitimlerine başlamıştır. Türkiye’nin İnsansız Hava Araçları eğitimi konusunda en’lerini başaran Flycam Akademi 5 Aylık süreçte 261 öğrenciyi sertifikalandırmıştır.

Sektörün öncü isimlerine eğitmenlik teklifi yapan okulumuz bu kapsamda İHA0 Ticari Eğitimi, İHA1 Ticari Eğitimi, İHA Uçuş Eğitimi, İHA0 Hobi Eğitimi, Hava Fotoğrafçılığı Eğitimi ve İHA0 Bakım-Onarım  eğitimlerini düzenlemekte olup,  eğitim konusunda sektörün öncü firması olmayı kendisine vizyon edinmiştir.

2017

FLYCAM Teknik Kuruldu

Sektörde 13 yıllık deneyimiyle Flycam Teknik 15.02.2017 tarihinde kiralama hizmetine başlamıştır. Türkiye’nin İnsansız Hava Araçları konusunda en’lerini başaran Flycam, Flycam Teknik olarak son model cihazların kiralaması ve hizmet takibi konusunda tecrübeli ekibi ile kurumsal kiralama konusunda maksimum hizmet sunmayı kendisine vizyon edinmiştir.

FLYCAM TEKNİK EKİBİ